GARNET KUMUGarnet doğada kendiliğinden oluşan bir aşındırıcı mineraldir. Garnet içerisinde çok düşük oranda serbest Silis’e sahip yapısı sayesinde endüstri kullanımında toz ve silikoz oluşturmaz.

Garnet toksik olmayan, inert bir mineraldir ve dolayısıyla çevre dostu (eko) bir malzemedir.

Garnet, en iyi doğal aşındırıcılardan biridir ve Silika kumu, mineral kumları ve çakmak taşı gibi diğer doğal aşındırıcılara kıyasla tercih edilir.
 

 
 
Garnet Kumu İle KumlamaSatışını yapmakta olduğumuz Garnet' in eşsiz tane sertliği / tokluğu sayesinde püskürtme verimliliğini garanti ederiz.  Garnet' in yaklaşık % 65'i üç veya dört kez defa geri kazanılabilir ve geri dönüştürülebilir.

Garnet tersaneler, petrokimya endüstrisi kumlamada, inşaat endüstrisi kumlamada, demir dışı yüzeyler kumlanması vb. alanlarda aşındırıcı kumlama ve yüzey temizleme için çok uygundur.

Sert mineral yapısı sayesinde toz oluşumu daha düşüktür.

Garnet tanecikleri neredeyse dolgu içermeyen düzgün bir profil oluşturur ve kaplamanın yapışması için mükemmel bir yüzey sağlar.

Garnet toksik içermez - inert ve doğal kristalimsi silika seviyeleri% 1'den daha azdır.kullanıcıya Kolay temizleme seçeneği sunar. Kaplamalara müdahale etmez ve gözeneksiz, nem çekmeyen bir yapısı vardır.

Garnet Enjeksiyonlu ve basınçlı kumlama sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Garnet Kumu ( Waterjet Kumu)  İle Su Jeti Kesimi

 

Satışını yapmakta olduğumuz Garnet kumu su jeti (water jet) kesiminde, mermer kesimi, granit kesimi, yüksek mukavemetli çelik kesimi, aero uzayı ve otomotiv camını kesiminde kullanılır; ürün "Doğru Hububik Boyut Dağılımı, herhangi bir büyük boyutlu malzeme içermemesi ve tozdan arındırılmış bünyesi sayesinde püskürtme boğulma ve tıkanma olmaksızın sorunsuz performanslar verir ve ideal bir su jeti kesim abrasivedir (aşındırıcısıdır).


Garnet Kumu Su Arıtma Tesisi Kullanımı

 


Granat ideal bir su filtresi ortamı sunar. Garnet, doğal ortamda yaygın olarak bulunan kimyasal olarak inert ve metalik olmayan bir mineral olmasıyla birlikte sertliği ve dayanıklı bir ünlüdür. Yüksek oranda özgül ağırlıklı olduğu kadar, kimyasal ve aşındırıcı direnci yüksek olduğundan; garneti de ideal bir filtre malzemesi haline gelir. Bu ürün, hem yatakları desteklemeye elverişli geniş boyutlarda hem de kapak yatakları için daha küçük boyutlarda oluşur ve daha hızlı geri yıkamaya izin verecek kadar yoğundur. Ürünler, İçme Suyu Sistemi Bileşenleri için NSF / ANSI Standardı 61'in yanı sıra AWWA Standard B100-01'i karşılar veya bu standartları karşılar.

KAPLAMA UYGULAMALARIMIZ